Başlat Menüsünü Değiştirmek

Windows 98'in BAŞLAT veya START menüsünde yazan yazıları değiştirmek için bu işi yapmanıza yarayacak özel programlar var. Bunlardan TCLOCK programını oldukça kullanışlı bulduğum için sizlere tavsiye etmeden geçemedim. Program hem sistem saatinin görüntüsünü hem de başlat menüsünde yazan yazıları ve simgeyi değiştirmenize imkan veriyor.

Tclock programı Freeware olarak dağıtılıyor. Dosyayı http://www.pcmagazine.com.tr adresinden erişebileceğiniz " PC Magazine Online'ın "dergide adı geçen dosyalar" bölümünde TCLOCK.ZIP adı altında bulabilirsiniz. Programı bilgisayarınıza indirin ve ZIP dosyasını açın. TCLOCK.EXE dosyasının üzerine tıklayın. Ekranın sağ alt tarafında görülen saat formatının değiştiğini göreceksiniz. Buraya sağ fare düğmesi ile tıklayın ve açılacak olan menüden TCLOCK PROPERTIES komutunu çalıştırın. Ekrana gelecek olan diyalog kutusunun TASKBAR bölümündeki seçenekleri kullanarak başlat menüsünde yazan yazıyı ve kullanılan simgeyi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu değişikliğin her seferinde etkin olması için TCLOCK.EXE programı için bir kısayol oluşturun ve PROGRAMLAR menüsündeki BAŞLANGIÇ klasörüne koyun. Böylece her Windows açılışında BAŞLAT menüsünün görüntüsü değişecektir.


Ayrıca bu ayarlar diyalog kutusunun FORMAT bölümünü kullanarak sistem saatinin görünüşünü de değiştirebilir, isterseniz Internet üzerindeki saat sunucularına bağlanarak sistem saatinin otomatik olarak güncellenmesini de sağlayabilirsiniz. Program hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız http://homepage1.nifty.com/kazubon/ adresine bağlanabilirsiniz
etiketler BAŞLAT MENÜSÜNÜ DEĞİŞTİRMEK bilgisayar kaynakları bilgisayar öğren pc kaynakları bilişim teknolojileri bilgisayar eğitimi faydalı yazılar
Yönetici tarafından sisteme eklenen bu içerik 22835 kez görüntülenmiş.Bu içerik hakkında toplam 0 yorum yazılmış.Bu içeriğe yorum yazmak isterseniz alttaki formu kullanabilirsiniz.
 

YAZILAN YORUMLAR

 

Copyright (c) Materyaller.Com Eğitim Materyalleri Eğitim Siteleri